Hasta Nakil Ambulansı

hasta nakil

Hasta Nakil Ambulansı

Hasta nakil ambulansı hizmetinde araçların gerekli donanımlara sahip olması esastır. Hasta nakil ambulanslarının Karayolu Trafik Kanunu’na uygun olmasına, ilk kez ambulans ruhsatı alacak araçların da beş yaşından fazla olmamasına dikkat edilmelidir. Ambulans ruhsatı almış ve beş yaşını dolduran araçların ise iki yılda bir teknik ve tıbbi araç-gereç muayenelerin yapılması gereklidir. Muayenenin ardından uygun görülen araçların izinlerinin on beş yaşına kadar uzatılması söz konusudur. Kuruluşumuzda hizmet veren tüm ambulanslar gerekli şartları tam olarak taşımaktadır. Şirketimizde hizmete sunulan araçların tamamı mono blok gövdeli panelvan tipinde veya hasta kabinli pick-up tipindedir. Tıbbi ekipmanlar ise eksiksizdir. Hastanın rahat etmesi için araçlardaki hasta kabini uzunluk, genişlik ve yükseklikler belli standartlardadır. Arazi tipi ya da özel donanımlı ambulanslarda ise araç üreticisinin orijinal dış ölçüleri korunmaktadır. Araçta siren cihazı ile aracın ön ve arka kısmında mavi renkte tepe lambası bulunmaktadır. Bu donanım, sıkışık trafikte yolu açmak için kullanılmaktadır. Böylece hasta, nakledileceği yere kısa sürede ulaştırılabilmektedir.

Kuruluşumuzda bulunan hasta nakil ambulansı, bir adet araç telsizi ve en az bir adet el telsizi ile donatılmıştır. Ayrıca şoför mahalli ile hasta kabini arasında haberleşmeyi sağlayacak dahili haberleşme sistemi de mevcuttur. Kabinde bulunan kapılar sedye girişine uygun bir şekilde dizayn edilmiştir. Arka kapılar ise asgari 90 derece açılabilmektedir. Bu, sedyenin kolayca yüklenmesini ve çıkarılmasını sağlamaktadır. Arka girişe ek olarak hasta bölmesinde alternatif bir çıkış kapısı bulunmaktadır. Şirketimizdeki ambulansların hasta kabininde en az iki adet perdelenmiş harici pencere vardır. Hasta kabininde havalandırma, ısıtma ve aydınlatma sistemleri de önemli bir ayrıntıdır. Sedye üst hizasında tavanda elle tutunma yeri bulunan araçlarımızın kabin bölümünde kilitlenebilir ilaç kısmı yer almaktadır. hasta nakil araçlarımız,  hasta naklini sarsıntısız bir şekilde sağlayacak özel bir süspansiyon sistemine sahiptir. Ambulansların tasarımı ile donanımında kullanılan tüm elektrik aksamı, cihaz ve malzemelerin montaj ve özellikleri TS-EN 1789 standardına uygun olarak dizayn edilmiştir. Ambulanslarımız her türlü teknik donanım açısından kusursuzdur. Araçlarımızda ön tepe lambası, arka tepe lambası, siren anons cihazı, ledli hasta kabini aydınlatma, devre kesici, dijital hasta kabini kontrol panosu, hasta kabini elektrik sigorta sistemi, hasta kabini flaşör ve roleler, arka kapı projektörü, yan uyarı lambaları, çift yönlü turbo havalandırma, 220 V kapaklı giriş prizi, kontak kesicili redresör bulunmaktadır. Her ambulansta tıbbi ekipman dolabı , sol ve sağ yan komple dolap sistemi, tek parça ara bölme paneli,  çekmeceli separatör dolabı, hasta kabini ısı ve ses yalıtımı, hasta kabini takviye şaseleri, hasta kabini taban yalıtımı mevcuttur. Ayrıca firmamızın hizmete sunduğu hasta nakil ambulanslarında portatif aspiratör bağlantı braketi, enjektör pompası bağlantı braketi, ventilatör bağlantı braketi ve oksijen tüp ve sistem bağlantı braketi de yer almaktadır.

Hasta nakil ambulansında doktor koltuğu ve emniyet kemerleri, sağ ve sol yan koltuk ve emniyet kemerleri, yan kapı sürgülü cam, arka kapı basamağı, tavan el tutamağı, ara bölme sürgülü camı, reflektif yan kuşaklar, reflektif yazılar, reflektif hilal, arka kapı camları, perdeleme, fosforlu personel yeleği, emniyet kemeri kesicili cam kırma çekici ile yangın söndürme tüpü standart olarak bulunmaktadır. Araçlarımızda ısıtma ve soğutma sistemi de mevcuttur. Hasta sürücü kabininde ambulans klimasını vardır. Hasta nakil ambulansı hizmetini kusursuz olarak sunan firmamızın tüm araçlarında tıbbi donanım eksiksizdir. Araçlarımızda sabit tip ambulans ana sedyesi, manuel kayar platform, ana sedye emniyet kemeri, kombinasyon sedye, kombinasyon sedye emniyet kemeri, faraş sedye, vakum sedye de eksiksizdir.

Hasta Nakil Aracı

Hasta nakil aracı acil müdahale ve yaşam destek üniteleri ile desteklenmiş, yatarak taşınmak durumunda olan hasta ve yatağa bağımlı yaşlıların bir hastaneden diğerine, evden hastaneye veya hastaneden eve nakil edilmesinde kullanılan özel ambulanslardır. Acil durum ambulansları ile hasta nakil araçlarını ayırt eden, yan taraflarındaki çizgilerdir. Acil durum ambulansında kırmızı çizgi, hasta nakil aracında ise mavi çizgi vardır. Her iki aracın da trafikte geçiş üstünlüğü vardır.

Modern bir hasta nakil aracı hastanın rahat ve sarsılmadan taşınması için özel süspansiyonlara sahiptir. Aracın içindeki klima sayesinde hastalar için en uygun hava sıcaklığı sağlanır. Dolayısıyla hastalarınız konforlu bir şekilde istediğiniz yere nakledilir. Konforun yanında, hastanın güvenliği için sağlık personeli ve gerektiğinde kullanılmak üzere sağlık ekipmanları mevcuttur.

Dünya Özel Ambulans servisi, modern hasta nakil aracı ile şehir içi ve şehir dışı hasta nakillerinizde hizmetinizdedir. Yaşlı, engelli, yatağa bağımlı hastalar, tam ya da kısmi felçli olan hastalar, ortopedi ameliyatı sonrası sedye ile yatarak nakil edilmesi gereken hastalarınız ihtimamla nakil edilir. Taşıma esnasında hastanızın konforu ve güvenliği ön planda tutulmuştur. Tüm araçlarımız en modern tıbbi cihazlarla donatılmıştır. İhtiyaç anında gereken her türlü tıbbi müdahaleyi yapabilecek, hasta bakımı ve acil sağlık müdahaleleri konusunda eğitimli ve tecrübeli uzman sağlık personelimiz hiçbir konuyu şansa bırakmaz. Tüm personelimiz titizlikle seçilmekte, hizmet içi eğitimlerimizle sürekli olarak bilgileri tazelenmekte, örnek olay incelemeleriyle tecrübeleri arttırılmaktadır.

Lütfen çağrı merkezimizin telefon numarasını cep telefonlarınıza kayıt ediniz. Çok hatlı otomatik santralimiz sayesinde 24 saat sizi telefonun başında bekletmeden, derhal çağrınıza cevap verilir. Modern hasta nakil aracı filomuz ve her an hizmete hazır ekiplerimiz ihtiyaç duyduğunuz anda, en kısa sürede kapınızda olacaktır.

Dünya Özel Ambulans servisi şehir içinde olduğu gibi, şehirlerarası hasta nakli de yapmaktadır. Hastanızın bir yerden başka bir yere nakli mi gerekiyor? Yatağa bağımlı yaşlı bir yakınınız memleket hasreti mi çekiyor? Arayın, istediğiniz zaman istediğiniz yerde yatağından alalım, hasta nakil aracı ile istediğiniz yere nakillerini konforlu ve güvenli bir şekilde yapalım, yeni yatağına yerleştirelim.

 

 

 

HEMEN ARA