Hasta Nakil Ambulansında Bulunması Gerekenler

Hasta Nakil Ambulansında Bulunması Gerekenler

Hasta Nakil Ambulansında Bulunması Gerekenler

Hasta nakil ambulansı acil müdahale ve yaşam destek üniteleri ile desteklenmiş, yatarak taşınmak durumunda olan hasta ve yatağa bağımlı yaşlıların bir hastaneden diğerine, evden hastaneye veya hastaneden eve nakil edilmesinde kullanılan özel ambulanslardır. Hasta nakil araçlarında siren ve ışıklar ile aracın yan tarafında mavi çizgiler vardır. Işıkları açık olduğunda hasta nakil ambulansının diğer acil müdahale ambulansları gibi trafikte geçiş üstünlüğü vardır.

Hasta nakil ambulansında bulunması gerekenler şunlardır:

  • Haberleşme cihazları (telsiz veya telefon),
  • Aracın hasta nakil aracı olduğunu belirten fosforlu yazı ve işaretler,
  • Bir adet tansiyon aleti, bir adet portatif oksijen ünitesi, otomatik eksternal defibrilatör ve bir adet temel tıbbi malzeme çantası.
  • Araç takip ve navigasyon sistemleri.

Hasta nakil ambulansında bulunması gerekenler ayrıca en az bir sağlık personeli ve bir şoför olmak üzere iki personeldir. Ekipte şoför olarak bir ambulans ve acil bakım teknikeri (AABT) veya acil tıp teknisyeni (ATT) çalıştırılabilir. Hasta nakli sırasında en az bir sağlık personeli hasta kabininde bulunur. Hasta nakil ambulansında bulunması gerekenler arasında olmamakla beraber, talebe göre bir doktor da bulunabilir.

Dünya Özel Ambulans servisi, tam donanımlı, modern hasta nakil araçları ile şehir içi ve şehir dışı hasta nakillerinizde hizmetinizdedir. Yaşlı, engelli, yatağa bağımlı hastalar, tam ya da kısmi felçli olan hastalar, ortopedi ameliyatı sonrası sedye ile yatarak nakil edilmesi gereken hastalarınız ihtimamla nakil edilir. Taşıma esnasında hastanızın konforu ve güvenliği ön planda tutulmuştur. Tüm araçlarımız en modern tıbbi cihazlarla donatılmıştır. İhtiyaç anında gereken her türlü tıbbi müdahaleyi yapabilecek, hasta bakımı ve acil sağlık müdahaleleri konusunda eğitimli ve tecrübeli uzman sağlık personelimiz hiçbir konuyu şansa bırakmaz. Tüm personelimiz titizlikle seçilmekte, hizmet içi eğitimlerimizle sürekli olarak bilgileri tazelenmekte, örnek olay incelemeleriyle tecrübeleri arttırılmaktadır.

Lütfen bir hastanızın bir yerden başka bir yere nakline ihtiyacınız olduğunda bizi arayınız. Modern hasta nakil aracı filomuz ve her an hizmete hazır ekiplerimiz ihtiyaç duyduğunuz anda, en kısa sürede kapınızda olacaktır.

 

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA